قرار است برای فیلم سریع و خشن یک دنباله ای ساخته شود که صرفا دارای محوریت شخصیت سایفر یعنی نقش منفی فیلم با بازی شارلیز ترون باشد. بعد از این که فیلم سریع و خشن 9 اکران شد عوامل این فیلم گفتند که برای این که نقش های منفی این فیلم بسیار محبوب شده بودند و به خصوص سایفر از شهرت زیادی برخوردار شده بود به احتمال زیاد یک دنباله دیگری از این فیلم ساخته می شود که بر روی شخصیت سایفر تمرکز دارد. ولی سوالی که مطرح می شود این است که آیا این فیلم تازه به اندازه کافی موفق خواهد بود تا این شخصیت پیچیده را معرفی کند؟ آیا این فیلم در کل از نظر گیشه به اندازه کافی موفق عمل خواهد کرد؟

سری فیلم های سریع و خشن از زمانی که در سال 2001 برای اولین بار اکران شدند راه طولانی را آمده اند. مخاطبین و طرفداران زیادی هستند که منتظرند تا سری های بعدی این فیلم را ببینند. این افراد با شخصیت های این فیلم احساس همزادپنداری می کنند. فیلم های سریع و خشن توانستند تا موفقیت جهانی بسیار زیادی را برای عوامل فیلم به همراه داشته باشند. این فیلم ها مخاطبین و تماشاگران را با شخصیت هایی همچون دام، لتی و بقیه "خانواده" سریع و خشن آشنا کردند. سری فیلم هایی که برای اولین بار به عنوان یک فیلم معمولی اکشن و کاملا عادی آغاز به کار کرده بود هم اکنون تبدیل به یک مقوله ای شده است که حتی در بسیاری از موارد از یک سری فیلم هم بالاتر رفته و تبدیل به یک مفهوم بسیار جذاب درآمده است. همچنین در قسمت نهم این فیلم مشاهده می کنیم که داستان به ایستگاه بین المللی فضایی کشیده می شود و در آنجا جنگ ادامه پیدا می کند. بنابراین این فیلم ها که دارای شهرت جهانی هستند دارای داستان های بسیار مهیجی نیز می باشند که به شیوه ها و روش های مختلف هیجان را برای مخاطبین و تماشاگران به ارمغان می آورد. به تازگی اعلام شده است که به احتمال زیاد یک فیلم دنباله جانبی که بر اساس شخصیت سایفر در این فیلم است ساخته خواهد شد. سایفر یکی از منفی ترین شخصیت های این فیلم است که قصد دارد تا با ایجاد کردن جنگ در دنیا خودش به تمام دنیا حکومت کند. در قسمت هشتم این فیلم (که اولین حضور شارلیز ترون به عنوان سایفر در این فیلم نیز بوده است) مشاهده می شود که سایفر خانواده دام را گروگان می گیرد و از او می خواهد تا در نقشه های شومی که دارد به او کمک کند. همچنین مشاهده می کنیم که در قسمت نهم این مجموعه نیز از برادر دام استفاده می کند تا نقشه های خودش را ادامه بدهد. بسیاری از طرفداران این مجموعه منتظرند ببینند که آیا فیلم جدیدی که بر اساس شخصیت سایفر ساخته می شود می تواند به اندازه کافی جذاب باشد یا خیر؟

از همان ابتدا و از زمانی که سایفر در این فیلم ها معرفی شده است، همیشه به عنوان یک بدجنس فیلم معرفی شده که قلبی بسیار تاریک دارد و همیشه در حال جنایت کردن می باشد. بنابراین به نظر خیلی عجیب می آید که یک دنباله جانبی فیلم های سریع و خشن سعی کند تا چنین شخصیتی را مثبت تر کند. البته درباره این که این دنباله به چه شکلی خواهد بود هنوز هیچ اطلاعاتی در دسترس نمی باشد و حتی درباره این که داستان این مجموعه چگونه است نیز هنوز هیچ چیز معلوم نیست ولی این گونه به نظر می رسد که در چنین دنباله ای به احتمال زیاد سعی می شود که گوشه های شخصیت سایفر کمی بیشتر آشکار شود و یا این که حداقل داستان به شیوه ای نوشته شود که یک داستان زندگی برای او ارایه شود تا افرادی که فیلم را می بینند متوجه شوند که او چرا به این اندازه منفی شده است. شخصیت سایفر بر خلاف شخصیت "فیروسا" که شارلیز ترون آن را در فیلم "مکس دیوانه" بازی کرد، شخصیت پیچیده ای نیست و دارای رمز و راز زیادی نیست. البته شخصیت او در عین حال قابل درک کردن هم نیست! از همان ابتدا وقتی که شخصیت سایفر معرفی شده است، بیننده های سری فیلم های سریع و خشن آن را به عنوان یک شخصیت کاملا روانی و قاتل و جانی می بینند که دوست دارد تا همه را از بین ببرد تا خودش بر جهان حکمرانی کند. همچنین مشاهده می شود که او از این که خانواده دام را به راحتی بکشد به هیچ عنوان احساس بدی ندارد و حتی دام را هم ترغیب می کند که به خانواده اش توجهی نکند! از این رو بزرگترین سوالی که برای دنباله جانبی فیلم سریع و خشن برای سایفر قرار است ایجاد شود این است که آیا نیاز است که به این کاراکتر یک جنبه مثبت تر هم داده شود و یا این که بهتر است که این شخصیت به همان اندازه که خراب بوده است خراب باقی بماند تا فیلم جذابیت بیشتری داشته باشد.

نقش سایفر در سری فیلم های سریع و خشن

اولین باری که سایفر در سری فیلم های سریع و خشن معرفی می شود زمانی است که در کشور کوبا خودش را جلوی راه دام قرار می دهد و تظاهر می کند که ماشینش خراب شده است و وقتی که دام سعی می کند تا به او کمک کند، تصویری را در موبایلش به او نشان می دهد که در آن النا و پسرش مار را به گروگان گرفته است. او از دام می خواهد تا مطابق نقشه هایش پیش برود و در غیر این صورت آن ها را خواهد کشت!

او در ادامه داستان دام را مجبور می کند تا به او کمک کند تا کدهای موشکی را از دولت روسیه بد تا او بتواند نقشه هایش را پیش برود. البته در پایان قسمت هشتم فیلم دیده می شود که دام نمی گذارد تا سایفر نقشه هایش را عملی کند و با این که در پایان فیلم هشتم سایفر شکست می خورد ولی با این وجود در طول این فیلم همسر دام را می کشد که این یکی از بدترین و تاریکترین بخش های سری فیلم های سریع و خشن می باشد و این موضوع سایفر را به عنوان یک خطر بزرگ برای فیلم شماره 9 باقی می گذارد.

در قسمت نهم این مجموعه سایفر دوباره برای این که نقشه های شوم خودش را ادامه دهد بر می گردد و این بار از طریق بردار دام اقدام می کند و او را برای این که دام را شکست دهد تحت کنترل می گیرد. در یکی از قسمت های فیلم سایفر به برادر دام می گوید: "آیا به اندازه کافی از دام نفرت داری که شب ها خوابت نبرد؟" او سعی می کند تا احساس تنفر را در بردار دام شعله ور کند و به این شکل انتقام خودش را از دام بگیرد. البته در پایان فیلم شماره 9 نیز دیده می شود که با این که بردار دام کشته می شود ولی خود سایفر باز هم فرار می کند و برای شماره دهم آماده می شود.

یکی از مهم ترین نکته هایی که در رابطه با سایفر وجود دارد این است که او برای بهتر شدن ظرفیت کمتری دارد. به عبارت دیگر افرادی که می خواهند داستان این دنباله جانبی فیلم را بنویسند برای این که بتوانند سایفر را کمی روشن تر کنند آزادی عمل خیلی کمی دارند. این که به سایفر یک جنبه اخلاقی داده شود نیازمند تلاش زیادی است به این دلیل که سایفر در فیلم سریع و خشن شماره 8 و سریع و خشن شماره 9 نشان داده است که یک انسان بسیار بی رحم و یک بیمار کامل روانی است. از علاقه ای که به کشتن انسان های بیگناه دارد گرفته تا علاقه او به بمباران کردن شهرها تا دستور دادن برای کشتن همسر دام همگی از مواردی هستند که به نظر می رسد دست افرادی را که می خواهند چنین دنباله ای برای فیلم بنویسند را بسته و بسته تر می کند.

چرا احتمال دارد در دنباله ای که بر اساس شخصیت سایفر ساخته می شود، سایفر کمی مثبت تر شود؟

این که احتمال شخصیت سایفر در این فیلم کمی مثبت تر می شود چیزی است که به نظر می رسد در سری های قبلی فیلم نیز آن را مشاهده می کردیم. به عنوان مثال، یکی دیگر از شخصیت های منفی این فیلم دکارد بود که بعدها در فیلم جنبه های مثبت تری از آن ارایه شد. بنابراین این که این شخصیت دوباره مثبت شود بسیار محتمل است. نمونه دیگری از چنین مثبت سازی شخصیت های بسیار منفی را می توانیم در فیلم کرولا ببینیم که جدیدترین فیلم بزرگ و مطرح والت دیسنی است. در این فیلم مشاهده می کنیم که بدجنس داستان به شکل بسیار شگفت انگیزی تبدیل به یک قهرمان می شود که احساس همزادپنداری بسیار زیادی دارد. البته مشکلی که ممکن است استفاده کردن از این روش برای سایفر داشته باشد این است که داستان کرولا برای این که دوبارنقش منفی داستان را تبدیل به یک قهرمان کرده بود مورد انتقادات بسیار زیادی قرار گرفته بود و به احتمال زیاد این ماجرا برای سایفر خیلی بیشتر خواهد بود و در حقیقت سایفر برای این که تبدیل به یک قهرمان شود نسبت به کرولا نیازمند داستان بسیار دقیق تری است تا بتواند او را تبدیل به یک انسانی بکند که دارای احساس همزادپنداری با دیگران می باشد و حتی ممکن است در بسیاری از جنبه های کار حتی چنین چیزی ممکن نباشد!

یکی از مهم ترین و جالب ترین نکته هایی که سایفر را تبدیل به یکی از جذاب ترین شخصیت های این داستان می کند این است که او حقیقتا یک هیولایی است که بدون این که کوچکترین احساس عذاب وجدانی برای کارهایی که انجام می دهد داشته باشد با تمام توان سعی می کند تا اهدافش را پیش ببرد. او همچنین شخصیتی دارد که از هیچ جنبه ای نمی توان کوچکترین چیز مثبتی در آن پیدا کرد. به عبارت دیگر این شخصیت یک شخصیت کاملا تاریک است که کوچکترین ویژگی مثبت و انسانی در آن وجود ندارد. به بیان بهتر این شخصیت سیاه سیاه است. البته شارلیز ترون هنرپیشه بسیار توانمندی است که می تواند ابعاد دیگری را به شخصیت هایی که بازی می کند اضافه کند. به عبارت دیگر او توانسته است به شخصیت فیورسا در فیلم مکس دیوانه ابعادی اضافه کند که آن را از حالت یک بعدی بیرون آورد. البته ممکن است در رابطه با شخصیت یک جانبه و کاملا سیاه سایفر خود شارلیز ترون هم با مشکلات جدی مواجه شود و نتواند آن را چند بعدی بکند!

البته این که بدترین شخصیتی را که شارلیز ترون بازی کرده است را تبدیل به یک شخصیت کمتر منفی بکنیم ممکن است باعث شود که هم از جذابیت شخصیت سایفر کم کند و هم این که باعث شود که بخشی از هنر شارلیز ترون هم کمرنگ شود. مخصوصا زمانی که او در فیلم هایی مانند بلوند اتمی و یا نگهبانانی از دیرباز بازی کرده است که فیلم هایی هستند که در آن ها شارلیز ترون شخصیتی را بازی می کند که با این که مشکلات زیادی دارد و این مشکلات او را تبدیل به انسانی بسیار خشن کرده اند؛ ولی در نهایت او قلب خوبی دارد!

آیا یک دنباله جانبی بر اساس شخصیت سایفر کار درستی است؟

سوال مهم دیگری که مطرح می شود این است که آیا اصلا این که یک دنباله جانبی برای فیلم که بر اساس شخصیت شارلیز ترون ساخته شده باشد کار درستی است یا خیر. حقیقت این است که در میان تمام شخصیت هایی که در سری فیلم های سریع و خشن وجود دارند، شخصیت سایفر از همه شخصیت ها جذاب تر است. توجه مخاطبین بسیاری به این شخصیت جلب شده و با توجه به این که او یک شخصیت منفی است و مدت زمانی که او در این فیلم ها حضور دارد نیز نسبت به زمانی که شخصیت های دیگر حضور دارند محدود است ولی با این وجود هواداران زیادی دارد. یکی از دلایل این موضوع این است که او بسیار بی رحم و بدجنس و شیطان صفت است که البته چنین فیلم هایی به این شخصیت و شخصیت هایی مانند آن احتیاج دارند. بنابراین این که دنباله ای برای این فیلم ساخته شود که بر اساس شخصیت دوست داشتنی اما منفی سایفر باشد ممکن است باعث شود که هواداران این فیلم حتی بیشتر هم بشوند و در نهایت چنین کاری می تواند بر اهمیت کار بیفزاید. از سوی دیگر در صورتی که داستان دنباله ای که قرار است ساخته شود نتواند به اندازه کافی شخصیت سایفر را باز کند ممکن است این کار منجر به شکست خوردن این فیلم شود. در هر حال باید منتظر بود و دید که این دنباله هیجان انگیز به چه شکل خواهد بود.

معرفی فیلم کوتاه «تاسوکی»

سریال پادشاهی (Kingdom)

معرفی فیلم مسخره باز

[معرفی فیلم] در جست و جوی ناکجا آباد کاری از مارک فورستر

سریال لاکچری و عاشقانه دل!

فیلم وحشت‌انگیز در ساب‌ژانر بادی ‌هارور اثر جدید براندون کراننبرگ

همه چیز درباره فیلم‌های جشنواره فجر ۹۹

فیلم ,شخصیت ,سایفر ,های ,یک ,کند ,این که ,این فیلم ,است که ,سریع و ,و خشن ,اساس شخصیت سایفر ,شخصیت سایفر ساخته

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
خبر ایران | خبر های مهم ایران و جهان وب سایت رسمی هنرمند لکستانی حسین ملکی وب لند asgs30lfca کولر گازی اجنرال 30000 مدل آموش کده دِگرین دات آی آر gigagraphic وکتور گرافیک 2020 | طراحی گرافیک نماوا کلیپ 5 بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بهبود بازار